Jiří Krejčí

Jiří Krejčí vystudoval herectví na Pražské konzervatoři. Na divadelních prknech se však poprvé objevil ve Státní opeře již v pouhých 4 letech a to v opeře Madame Butterfly jako malý Pinkerton. V dětství měl také příležitost zahrát si různé filmové epizodní role pro světové režiséry Juraje Jakubiska (Nejasná zpráva o konci světa), Emira Kusturicu (Underground) nebo (Tmavomodrý svět).
V roce 2016 ztvárnil v seriálu Pustina pro HBO production po boku Leoše Nohy postavu detektiva Jana Myškovského. V mini sérii Brecht vytvořil roli režiséra Ericha Engla, epizodní roli pak s oscarovým režisérem Stefanem Ruzowitzkym ve filmu Narziss und Goldmund. V roce 2020 si zahrál  v seriálu Charité 3 (Neflix) roli Hauptmana Rawitsche.
Natočil i mnoho rolí v projektech České televize jako Tuláci v režii V. Olmera, či seriálech Sanitka 2, Atentát - Expozitura, Případy 1. oddělení, Specialisté.
Divadlo má pro něj však zásadní místo v životě. Od roku 2003 spolupracoval s Černým divadlem Jiřího Srnce, kde nastudoval mimo jiné hlavní roli "Vynálezce", v představení Létající velociped pro světová turné. S tímto divadlem projel po divadelních festivalech Evropu, Jižní a Střední Ameriku a Čínu.
V dnešní době projíždí Českou republiku s Metropolitním divadlem Praha, Divadlem Natalie Venturové i  divadelní společností Julie Jurištové DEDIVA. V Praze je členem souboru Divadla MA.
Kromě herectví se věnuje dabingu. Dabuje Seana Astina (triologie Pán Prstenů), Chedwicka Bosemana (42), Eda Skreina (Deadpool), Chrise Hemswortha (Bláznivá dovolená) nebo Raye Fishera (Liga Spravedlnosti).
Namlouvá dokumenty pro české televize, je hlasem několika pořadů internetové televize Playtvak.cz a Televizeseznam.cz.
Miluje divadlo, cestovaní, poznávání nových kultur, dobré jídlo, potápění a jízdu na motorce.

Jiří Krejčí