Simona Praskova

Simona Prásková

Narodila se v roce 1964. Absolvovala JAMU – obor činoherního herectví a muzikálu. Po škole hrála v angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích (1986 – 1988), dále angažmá v Městském divadle Kolín (1988 – 1992), v letech 1992 – 1996 působila v Hudebním divadle Karlín. Hostovala v Divadle Kladno, Městském divadle v Nymburce, Národním divadle v Praze, Divadle Skelet Pavla Trávníčka, Divadle u Hasičů aj.

Aktivně se věnuje dabingu a namlouvání komentářů k dokumentům.

Hrála v celé řadě českých (Bohéma, Děti samotářů, Gangster Ka, Clona, České století aj.) i zahraničních projektů (Wonderland, Obscure night aj.).

Pravidelně točí i se studenty filmových škol (Famu, FAMO aj.). Do povědomí diváků se dostala také jako soudkyně, v televizním projektu Soudkyně Barbara.

Učí herectví na Mezinárodní konzervatoři.

S režisérkou Mariannou Arzumanovou jsem se seznámila shodou okolností nebo možná i řízením osudu, když mě Helena Bendová , majitelka kulturní agentury HB production oslovila , zda bych nechtěla nazkoušet

představení se začínajícím hereckým souborem v režii Marianny Arzumanové. Byla jsem se podívat na pár zkoušek a slovo dalo slovo. Marianna mi dokonale sedla a otevřela mi herecké vnímání ještě do dalších obzorů počínaje Stanislavským a moderním alternativním myšlením konče. Pevně věřím, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat, považuji to pro sebe i ostatní kolegy za obrovský přínos nejen jako pro herce, ale taktéž i po té člověčí stránce.. A tak by to u dobrých divadelních souborů podle mého názoru mělo vždy být. Souhra,úcta, tolerance. Zkrátka být na jedné lodi nejen profesně, ale především i lidsky.