Igor Šebo

Igor Šebo

Deset let úzce spolupracoval s Miroslavem Horníčkem, se kterým vystupoval téměř na všech významných českých a slovenských scénách. Dvakrát byl hostem Chansonfestu, mezinárodního festivalu šansonů v chorvatském Záhřebu.

Zpíval také na mezinárodních galavečerech v Teatre Rozrywki v polském Chorzowě. Sedm sezon hostoval v Divadle S+H, byl spoluautorem a účinkujícím v divadelním projektu "C´est la vie" a pravidelně vystupuje se svým šansonovým recitálem.

Byl iniciátorem a uměleckým ředitelem Mezinárodního festivalu šansonu v Praze. Vydal 8 CD. Svoji profesní dráhu zahájil v Divadle J.Záborského v Prešově, nejdřív jako herec , později i jako dramaturg. Kromě několika rozhlasových her napsal divadelní monodrama "Podivná splátka", dále hry „Romeo, Julie a čas“, nebo "Moje past" a "Nuselský most", ve kterých sám účinkoval.

Jako autor i interpret se prosadil v Polsku. Teatr Rozrywki v Chorzowě s úspěchem 8 let uváděla jeho hru "Pomalu a jeszcze raz" . V roce 2007 uvedl Teatr Polski v Bielsku-Bialej jeho novou hru "Intercity". V listopadu 2008 získalo tohle představení Cenu mladých kritiku na XVI. Mezinárodním festivalu Zderzenie v Klodsku Pl. Komedii "Pomalu a jeszcze raz" uvádí už devátou sezonu varšavské divadlo Capitol.