O divadle

Příběh divadla začala režisérka a herečka Marianna Arzumanová na podzim roku 2013 v divadle D21 s premiérou představení Buenos Aires, vystupte! Opakovaně plné hlediště se nechávalo unášet osudy Evropanů v Argentině čtyřicátých let, zatímco Marianna plánovala další hru: 13 ženských tváří.

Velký obdiv a věrnost diváků nám umožnila žít prvních pět let existence nezávisle, výhradně z peněz za lístky. Naše divadlo tehdy hostovalo kromě Divadla D21, také v Divadle Na Prádle anebo na malé scéně Divadla na Vinohradech. 

Celorepublikový úspěch na sebe k naší velké radosti nenechal dlouho čekat. Divadlo Marianny Arzumanové má dnes profesionální punc a třetí sezónu jsme úspěšně začali na domovské scéně Divadla v Celetné, kde uvádíme čtyři inscenace pod patronátem maestra Jevgenije Kissina.Co v divadle můžete čekat?

Současné zpracování her se opírá o psychologickou metodu K. S. Stanislavského, ruského herce, režiséra, teoretika a divadelního pedagoga. (Marianna metodu moderním způsobem využívá i ve své akademii). Většina herců z divadla totiž prošla přímo její výukou. Naším hlavním nástrojem je tak autenticita a divadlo začíná právě ve chvíli, kdy (herec) vstoupí do šatny a kdy se uvelebíte v hledišti. Ze samotného představení si potom odnesete především vlastní silnou emoci.

A jestli vám slavné scény ze hry Traktát o lásce budou připomínat situace ještě v pozdějších okamžicích vašeho života, či uslyšíte-li snad šepot jemných varování kocoura z představení Zabít draka při sledování televizních zpráv? – Můžete si být jisti, že jste v Divadle Marianny Arzumanové něco našli.

A možná zrovna to, co jste už dlouho hledali? Odložte na chvíli každodennost a s odvahou vyberte termín představení. Přijďte poznat sami sebe, zase o trochu víc pochopit okolní svět a užít si příjemný večer v Celetné! 


Divadlo Marianny Arzumanové