0.slide_kissin_patron 1.sea 1.traktat 2.bav 2.noon 3.snow 3.tvare 4.drak

Traktát o lásce

Představení Traktát o lásce, jak už z názvu vyplývá, je o citu, který nás doprovází v každé vteřině našeho života, který nás žene přes všechny životní překážky a nutí nás dělat v životě psí kusy, abychom ji dosáhli a byli spokojení. Což bývá z pohledu nezávislého pozorovatele, tedy diváka, leckdy velmi zábavné.
A nemusí se vždy jednat jen o ten ideální, vysněný, cit mezi partnery. Pokaždé ji prožíváme v jiné formě, jednou je to láska mateřská, jednou lásku k tvorbě, k umění, jednou je to láska plná vášně, jednou je zase láska slepá. Jednoduše řečeno: představení nabízí lásku mnoha forem a nahlíží na ni z různých úhlů pohledů.
“Výzkum” je proveden na základě nejznámějších a nejdojemnějších scén. Hra provede diváka labyrintem světové dramaturgie od Aristofana po Čechova a ponoří jej vždy do obrazu s velkým emočním nábojem.
Jde o představení bez kompromisů, které nepodléhá komerci, ani žádnému finančnímu tlaku. Představení, které má krásné kostýmy, zajímavou scénu, dobré herecké výkony a hlavně se celé vytvářelo srdcem.

Zabít draka

1.10. hrajeme obnovenou premiéru v novém obsazení zpracování hry "Drak" od Jevgenije Švarce. Jedná se o filozofickou pohádku proti totalitě ve všech formách, režimech nebo obdobích dějin a o lidské vlastnosti, takový režim slepě následovat. Zabít draka vyžaduje nadměrné úsilí, nicméně zbavit společnost vnitřních pout a zabít draka v každém z nás, je úkol mnohem složitější.

Přijďte se podívat do Divadla v Celetné.

Divadlo Marianny Arzumanové